משולחנה של מנהלת הקהילה בקיבוץ
משולחנה של רכזת התרבות בישוב
סגור X

מרכז חינוכי

המרכז החינוכי והרוחני בחנתון הינו מרכז רוח ולימוד יהודי גלילי מוכר ומשפיע בחברה הישראלית, ויהיה אחד הגורמים המתמודדים ומעצבים את זהותה וצביונה היהודי של החברה הישראלית . המרכז שואף להיות ל"בית " ומקום מפגש ויצירה ליהדות התפוצות הפלורליסטית. המרכז רואה עצמו כבבואה רעיונית של הקהילה בה הוא חי – הוא הרוח בצד המעשה.

תכניות הליבה של המרכז מספקות את ההזדמנות והאפשרות לבחינה של הזהות היהודית של היחיד, הקשר עם העולם היהודי על צדדיו הרוחניים והאידיאולוגים, ונותנות לאדם לחלום ולשאוף לגבי עיצוב חייו שלו כמו גם עיצוב החברה בה היא חי ומחויב אליה. המרכז נוסד וקשור אל תפיסת היהדות המסורתית (קונסרבטיבית) ונמצא בלב קהילה צעירה ומתהווה של קיבוץ חנתון שמייצג קהילה מסורתית פלורליסטית, המרכז מכוון לגרות ולתרום ללקיחת אחריות על העולם היהודי שבו אנו מצויים וליהדות התפוצות, לעבות את הקשר ולחזק ולהעשיר את הקשר עם ישראל .
במרכז 23 חדרים מרווחים לקבוצות נוער ומבוגרים, משפחות ובודדים והוא מהווה מרכז סמינרים ומאפשר לקבוצות ובודדים לשהות במקום בתנאי אירוח מלאים. הקמפוס טובל בדשא וצופה לנוף גלילי. במרכז חדר אוכל, אוהל פעילות, ספרייה ממשית ווירטואלית ובוסתן אקולוגי.
המרכז, על נופיו, אנשיו, והקהילה הסובבת אותו מאפשר לאורחיו להתנתק מחד, ומאידך להתחבר מחדש לערכי הליבה של החברה הישראלית והעם היהודי.
לפרטים נוספים – טלפון 04-9059605 / פקס 9059606 -04
דוא"ל echannaton@echannaton.org / אתר אינטרנט – www.echannaton.org